Nasze zabiegi

Diagnostyka zmian w obrębie skóry, paznokci i biomechaniki stóp. Zaplanowanie/omówienie terapii, dobór preparatów leczniczych lub pielęgnacyjnych.

Zabieg obejmuje:

  •  Prawidłowe skrócenie i opracowanie paznokci (usunięcie skórek oraz wygładzenie i wypolerowanie płytki paznokciowej).
  • Oczyszczenie wałów paznokciowych, usunięcie naturalnych zrogowaceń na podeszwie stopy.
  • Wmasowanie odpowiedniego preparatu.


Jeżeli na stopach występują zrogowacenia- modzele, odciski lub paznokcie pogrubiałe, wkręcające itp. należy rezerwować ROZSZERZONY ZABIEG PODOLOGICZNY.

Uwaga: W naszym gabinecie nie stosujemy tradycyjnej kąpieli stóp – zamiast tego używamy nowoczesnych metod polegających na oczyszczaniu i dezynfekcji dedykowanymi preparatami. Użycie specjalistycznych środków pozwala także na skuteczne i selektywne rozmiękczenie nadmiernych zrogowaceń. Procedura ta jest nie tylko skuteczniejsza i bezpieczniejsza ale także skraca czas trwania zabiegu.

Zabieg obejmuje diagnozę podologiczna, skrócenie i oczyszczenie paznokci oraz wałów przypaznokciowych, usunięcie zrogowaceń patologicznych takich jak: modzele, odciski, pękające pięty. Na zakończenie zabiegu aplikacja odpowiednich preparatów
leczniczych. Cena ustalana na początku zabiegu.

Rozszerzony zabieg podologiczny przeznaczony jest dla osób, które cierpią z powodu:

  • odcisków,
  • modzeli,
  • wrastających i wkręcających się paznokci,
  • pękających pięt,
  • płaskostopia, haluksów, palców młotkowatych,
  • uszkodzonych, grubych i zdeformowanych paznokci,
  • nadpotliwości,
  • stopy cukrzycowej, reumatycznej itp.

Podolog przeprowadza zabieg bardzo ostrożnie z zachowaniem wszelkich zasad higieny, prowadzi dokumentację każdego zabiegu oraz zawsze informuje i edukuje klienta, w jaki sposób powinien dbać o swoje stopy, dobierając odpowiednie kosmetyki, wkładki, obuwie.

Przy dużych zmianach chorobowych (paznokci, pękających pięt) cena ustalana jest indywidualnie.

Niestety często Klienci, którzy borykają się z problemem odcisków na stopach, boją się umówić na wizytę, ponieważ myślą, że czeka ich ból podczas usuwania zmiany. Tymczasem jest to zabieg bezbolesny, a prawidłowe postępowanie pozabiegowe ogranicza możliwość nawrotów.
  • ból
  • utrudnienie chodzenia
  • dyskomfort
  • nieleczone, mogą prowadzić do dalszych komplikacji zdrowotnych

Modzele to nadmiernie zrogowaciałe obszary komórek skóry zlokalizowane w punktach stresu (ucisku), najczęściej w obrębie śródstopia. Stanowią reakcję obronną komórek skóry na opadanie główek kości śródstopia (płaskostopie poprzeczne).

Protetyka płytki paznokciowej metodą UNGUISAN:

Wykonanie tymczasowej rekonstrukcji płytki paznokciowej imitującej naturalny paznokieć. Wykonuje się w przypadku urazu lub braku części paznokcia.

  • Wygląd zrekonstruowanego paznokcia jest bardzo realistyczny (nawet bez lakieru do paznokci).
  • Skuteczna metoda protetyki paznokci – rekonstrukcja paznokcia jest trwała, paznokieć utrzymuje się do 3 miesięcy- a to jest bardzo dużym atutem (wymagana kontrola co miesiąc)
  • Jako proteza pozwala nie tylko zabezpieczyć łożysko, ale poprawia funkcjonalność całego palucha i stopy – to ma ogromne znaczenie w biomechanice ruchu.

Metoda sztucznej protezy paznokcia: proteza toruje miejsce dla odrastającego paznokcia, który może odrosnąć na całą długość. Jest to wyjątkowe i nie może być osiągnięte przy pomocy innych materiałów takich jak żel czy akryl.

 

Brodawki, potocznie zwane kurzajkami, są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Nabywane zwykle na basenach, siłowniach, w hotelach, a nawet podczas przymierzania obuwia. Leczenie jest długotrwałe i wymaga bezwzględnej współpracy z podologiem. Zaleca się również suplementację w celu wzmocnienia układu immunologicznego – to nasza odporność warunkuje szybkość ustępowania zmian.
Problem wrastających paznokci może dotyczyć każdego niezależnie od wieku. Wrastanie paznokci spowodowane jest wbijaniem się płytki paznokciowej w otaczające tkanki wału paznokciowego, prowadzącym do powstania przewlekłego stanu zapalnego, któremu towarzyszy wysięk ropny oraz ziarnina. Czasem paznokieć zmienia swój kształt i zaczyna się rolować jedno- lub obustronnie. Ta postać zazwyczaj przebiega bez stanu zapalnego.

Zewnętrzne przyczyny wrastania paznokci

– nieprawidłowe skracanie paznokci

– urazy paznokci

– zbyt ciasne obuwie

– intensywne uprawianie sportu

– całkowita lub częściowa resekcja paznokcia

Wewnętrzne przyczyny wrastania paznokci

– choroby układowe (cukrzyca,miażdżyca, łuszczyca)

– choroby tarczycy

– czynniki genetyczne

– wrażliwe, mięsiste wały paznokciowe

– przerost płytki

– zbyt długi paluch

– wiek pokwitania

– nadwaga

– płaskostopie poprzeczne

– hallux

KLAMRY

Procedura korekty wrastającego paznokcia polega na założeniu tzw. „klamry”. Klamra jest rodzajem aparatu korekcyjnego nakładanego na paznokieć w celu:

– uniesienia brzegów paznokcia i odciążenia wałów paznokciowych

– zniesienia dolegliwości bólowych

– spłaszczenia płytki paznokciowej

– zapobiegania ponownemu wrastaniu

Założona klamra nie ogranicza aktywności zawodowej i nie wyklucza uprawiania sportów, wspomaga naturalną regenerację i wzrost paznokcia. Klamra na wrastający paznokieć może być stosowana u dzieci, diabetyków, alergików oraz przy stanie zapalnym*

Prawidłowo przeprowadzona procedura korekty wrastającego paznokcia pozwala na ogół uniknąć interwencji chirurgicznej, która znacząco (do 70% w niektórych przypadkach) zwiększa ryzyko powtórnego wrastania paznokci.

Obcięcie i oczyszczanie paznokci zmienionych chorobowo, tj. paznokcie grzybicze, łuszczycowe,

zakażone bakteriami (np. pseudomonas aeruginosa), jak również paznokcie z onycholizą lub inna jednostką chorobową, np.

onychogryphosis.

Urządzenie to komputerowa platforma zwana podobaroskopem badająca rozkład nacisku na podeszwową stronę stopy. Na macie diagnostycznej możemy badać obciążenia stóp podczas stania (badanie statyczne) i podczas chodu (badanie dynamiczne).